Hra 3 – Letem sportovním světem

Hra třetí – PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM

Tak se nám přehoupl 3 týden a Vás čeká výzva v podobě luštění, tajné obrázkové šifry a mapy s indiciemi, pro menší děti je tu luštění v podobě „zvířecí“ a obrázkové. Prostě přes překážky až ke hvězdám přímo do 4 HRY ?a tentokrát to budete vy DĚTI, kdo nám připraví a pošle indicie na další část hry. Tuto hru si totiž tvoříte sami !

HRA 3 bude probíhat od STŘEDY 17.3.2021  od 8:00 hod – do odvolání / není časově omezená

POZOR ZMĚNA V UMÍSTĚNÍ ŠIFROVACÍHO OBRÁZKU !! POČASÍ NÁM VENKU NEPŘEJE, NA LETNÍM PARKETU ZACHUMELENO, TAK JSME OBRÁZKOVOU ŠIFRU PŘEMÍSTILI SEM NA ONLINE PROSTŘEDÍ – VIZ NÍŽE POPIS JAK OBRÁZKOVOU ŠIFRU POSKLÁDAT A ODKAZY S POLÍČKY SÍTĚ. NENÍ TO SLOŽITÉ, NAOPAK POKUD RODIČE POMOHOU A NAVEDOU DĚTI JAK ZAČÍT, PAK UŽ TO JDE SAMO

Instrukce :

  1. Výsledkem  2 HRY jste získali do rukou INDICIE – 19 PÍSMEN – 3 BARVY –  jeden znak máme písmeno „&“

Vaším úkolem je z těchto písmen poskládat 3 slova dle barev. Nechejte děti ZŠ co nejvíce bádat samotné, až pokud bude potřeba mohou se zapojit hlavně tatínkové, kteří poradí a pomohou. Pokud někdo nestihl obejít všechna kvizová stanoviště a některá písmena nebo barva vám chybí, dole je malá připomínka a nápověda. Tato část je společná pro MŠ i ZŠ

2. Cílem této 3 HRY je odkrýt naši tajenku a zjistíte KAM S NÁMI LETÍTE !?

ÚKOL PRO ZŠ: Součástí této 3 HRY je i naše již známá MAPA viz níže, na které Vám dnes odkrýváme názvy jednotlivých kvot/ stanovišť. Všechny se vztahují ke 3 slovům, která sestavíte z písmen kvizu. Samozřejmě můžete využít pomoci rodičů, když bude třeba. Ke stažení je k dispozici pdf soubor viz níže s tabulkou kvot a i mapa s kvotami.

PŘIJDETE NA TO CO NÁZVY KVOT ZNAMENAJÍ ? KAM LETÍME A KDE SE NAŠE HRA ODEHRÁVÁ?

ÚKOL PRO MŠ: Rodiče pomohou dětem s písmennou šifrou a odkryjí 3 slova viz nápovědy pro ZŠ a mapa. Pro děti je pak určena otázka: JAKÁ ZVÍŘATA PATŘÍ K TĚMTO 3 SLOVŮM? Můžete s dětmi použít obrázkové knížky, kreslené seriály apod. cokoli jako nápovědu pro děti a nasměřovat je do zvířecí říše

NÁPOVĚDA ODKRÝVACÍ ŠIFRA – OBRAZEC PRO ZŠ I MŠ! – SEBOU VZÍT TUŽKU !!

Pokud si nejste jistí a jen trochu tušíte, kam LETÍME  s naší hrou LSS, je pro vás připravena na tento týden ŠIFROVACÍ SKLÁDAČKA S TAJENKOU V AREÁLU TJ SOKOL ŽIVANICE – LETNÍ PARKET A PODIUM !! ŠIFRA je k dispozici od středy 17.3.2021 od 8:00 hod až do odvolání. Hledejte opravdu všude a pečlivě ! ?

1 KROK – POLÍČKOVÁ SÍŤ JE PRO VÁŠ OBRAZ VÝCHOZÍ – MŮŽETE SI JI STÁHNOU V PDF A VYTISKNOUT VIZ NÍŽE pod odkazem “sifra-sit-pro ZŠ”

2 KROK – POLÍČKA JSOU OZNAČENA ČÍSLY. TADY NAJDEŠ KE STAŽENÍ PDF S NÁZVEM “OBDÉLNÍKY DOPLŇOVAČKA PŘEKRESLIT NEBO VYSTŘÍHAT” . ÚKOLEM JE DO TÉTO PRÁZDNÉ SÍTĚ PŘEKRESLIT Z POLÍČEK OZNAČENÝCH ČÍSLY “ČÁRY” PŘESNĚ TAK JAK JSOU V DANÉM POLÍČKU UMÍSTĚNY. JE TO KLASICKÁ OBRÁZKOVÁ PŘEKRESLOVACÍ ŠIFRA. RODIČE MOHOU PORADIT A POMOCI S PRVNÍMI POLÍČKY, PAK UŽ DĚTI ZŠ MOHOU ZKUSIT SAMI . TUTO ČÁST ZVLÁDNOU I DĚTI PŘEDŠKOLNÍ MŠ, PROTO MŮŽETE ZKOUŠET ŠKOLKÁČCI S NÁMI. POLÍČKA SI MŮŽETE I VYSTŘÍHAT A POSKLÁDAT PODLE ČÍSEL V SÍTI NAHOŘE A OBRAZEC VÁM VYJDE TAKÉ ….

 

Info pro Rodiče MŠ dětí, necháme na vás zda s předškoláky zkusíte i variantu pro ZŠ, kdo bude chtít může. Jen vy znáte své dítě nejlépe a víte, která varianta hry mu může vyhovovat ? Každopádně jsou připraveny 3 varianty obtížnosti této Obrazové šifry právě dle věku

V sobotu večer bude následovat poslední úkol tohoto týdne a ten už bude zcela na dětech!! Počítáme s tím, že většina už bude mít tajenku vyluštěnou ? a těšíme se s Vámi!

Sdílet

Jeden komentář

Zanechat Odpověď